Turystyka biznesowa

Czym jest turystyka biznesowa? Jakie czynności obejmuje? Czym się cechuje?

Turystyka biznesowa

Turystyka biznesowa jest związana z różnymi spotkaniami grupowymi, które są organizowane zazwyczaj przez przedsiębiorców. Najczęściej odbywa się z dala od siedziby firmy i jest ściśle związana z aktywnością zawodową uczestników spotkania. Co ciekawe, turystyka tego typu zyskuje coraz większą popularność i zainteresowanie.

Podział turystyki biznesowej i cechy

Turystyka biznesowa dzieli się przede wszystkim na; wystawy, kursy i szkolenia, imprezy firmowe (np. integracyjne), podróże motywacyjne, spotkania w grupach (np. konferencje, seminaria). Cechuje ją wysoki poziom specjalizacji i osiąganie większych zysków w porównaniu do innych rodzajów turystyki. Może także być związana z wszelkimi podróżami służbowymi, które są związane z interesami i pracą osoby podróżującej. Jest to jednak szersze pojęcie niż turystyka związana z biznesem, która nastawia się przede wszystkim na grupowe spotkania. Wśród podróży służbowych znajdziemy także indywidualne wyjazdy, które podejmuje pracownik lub przedsiębiorca.

Turystyka biznesowa ma dosyć wysokie znaczenie w gospodarce naszego kraju. Stanowi bardzo trwały sektor, odnosi się także do międzynarodowej turystyki – podróże mogą odbywać się także poza granicami kraju. Spotkania w grupach pozwalają rozwinąć umiejętności społeczne i wiedzę wszystkich uczestników.

Comments are closed.