Czym są druki akcydensowe

Poligrafa to dosyć szerokie określenie na druk, dlatego powstało określenie druki akcydensowe. Na rynku pojawia się wiele produktów, które zostały w jakiś sposób nadrukowane na nośną powierzchnię, jednakże trudno w pierwszej chwili określić, czym tak naprawdę jest każdy z nich.

Akcydensy

Słowo samo w sobie oznacza przypadkowość, jednakże ma niewiele z przypadkiem wspólnego. Druki akcydensowe https://www.biurfan.pl/druki-akcydensowe-cat-137 to wszystkie prace drukarskie, które nie są książką, czasopismem, czy też innym produktem składającym się z wielu połączonych ze sobą arkuszy. Akcydensy są zwykle jednoarkuszowe i mają charakter użytkowy lub też okolicznościowy. Można do nich zaliczyć:

druki akcydensowe
  • znaczki pocztowe,
  • kartki okolicznościowe,
  • kalendarze,
  • ulotki,
  • wizytówki,
  • bilety.

Druki tego typu wykorzystywane są do produkcji określone linii przedmiotów, które mogą służyć jedynie eventowi, na przykład bilety, czy też serii sprzedawanych produktów – dla przykładu, metki.

Jakość druku

Decydując się na zamówienie druku tego rodzaju, należy przeprowadzić research, który pozwoli na szybkie określenie jakości oferowanej przez najbardziej popularne firmy w sieci. Warto posiłkować się opiniami klientów, którzy już korzystali z podobnej usługi. Drukowanie akcydensowe wymaga posiadania odpowiednich maszyn, które muszą spełniać określone warunki jakościowe. Zawsze warto postawić na wyższą jakość, bo to się po prostu za każdym razem opłaca.

Comments are closed.