Flipchart – czym jest i jakie ma zalety?

Narzędzia potrzebne do pracy biurowej to nie tylko komputer. W zakres obowiązków w takiej pracy wchodzi również organizacja szkoleń i spotkań oraz uczestnictwo w nich. Często wiążą się one z koniecznością zapisania wniosków w jednym miejscu. By praca była bardziej zorganizowana, dobrze jest używać flipchartów.

Czym jest flipchart?

Tablica flipchart to przenośna tablica demonstracyjna. Ma ona możliwość regulowania wysokości i suchościeralną powierzchnię do pisania. Flipcharty są niemal niezbędne podczas prezentacji czy burzy mózgów. Przydają się również w szkołach. Najczęściej wyposażone są w półkę na pisaki, zacisk na papier i blok z papierem ksero. Flipchart jest także przydatny podczas pracy zdalnej – np. do rozplanowywania zadań na następny tydzień.

Na co zwrócić uwagę wybierając flipchart?

Nie wszystkie flipcharty są takie same. Dlatego przed zakupem dobrze jest zapoznać się z dostępnymi produktami, żeby oszacować swoje oczekiwania. Elementy, które trzeba wziąć pod uwagę, to:

  • rodzaj powierzchni – flipchart może mieć powierzchnię melaminową, lakierowaną lub porcelanową; dwie ostatnie to powierzchnie magnetyczne,
  • obecność nóżek – klasyczna tablica flipchart ma na ogół trzy składane nogi, występują także modele na kółkach oraz z dobudowanymi bocznymi ramionami,
  • rodzaj papieru – można spotkać się z papierem czystym, w linię lub w kratkę.

Podsumowanie

Flipcharty to tablice, które przydadzą się w pracy, w szkole oraz w domu. Dzięki nim praca będzie bardziej zorganizowana i może zająć mniej czasu.

Comments are closed.