Istotne jest zgranie pracowników

firmowe imprezy do białego rana

Każda firma staje przed wyzwaniem, jakim jest zgranie ze sobą pracowników. Połączenie doświadczenia tych, którzy zajmują swoje stanowiska już od jakiegoś czas z tymi, którzy dopiero zaczynają podbój rynku i jeszcze do końca nie wiedzą, jak będzie wyglądało ich życie zawodowe za kilka lat. Zadanie to tylko pozornie wydaje się łatwe i nie stwarza niepotrzebnych problemów. Jedynie garstka naprawdę dobrych i doświadczonych kierowników jest w stanie podjąć się tego wyzwania, a tylko nieliczni zakończyć je z sukcesem.

Uzbrojeni w słabości

Jednym z paradoksalnych punktów, jakie odkrywa się w trakcie imprezy firmowej, a które są pierwotnym celem stawianym przez instruktorów, jest odkrywaniem słabości pozostałych członków zespołu, jak i własnych niedociągnięć. Tylko dzięki temu można się przekonać, że współpracuje się z żywymi ludźmi, którzy również nie wszystko zawsze umieją.

Zabawy o charakterze integracyjnym często są tak zaprojektowane, że nie można ich ukończyć w pojedynkę. Konieczne jest połączenie sił i wykorzystanie umiejętności członków grupy, zamiast pojedynczego człowieka. Dla niektórych stanowi to barierę nie do przełamania. To właśnie oni mogą sprawić, że trudno będzie przezwyciężyć atmosferę i brak zgrania wewnątrz zespołu.

Liczy się uśmiech i szaleństwo

Powinno się jednak pamiętać, że ponad wszystko firmowa impreza w Krakowie to powodów do świętowania i dobrej zabawy. Szansa na relaks z dala od czertach ścian biura i stresu, na jaki narażeni są wszyscy pracownicy. Wykorzystanie tego czasu na odzyskanie energii i przygotowanie się na nowe wyzwania jest równie ważne, jak przezwyciężenie słabości i budowanie więzi z innymi.

Dlatego też wszelkiego rodzaju integracyjne spotkania, jakie organizowane są wewnątrz firmy, najlepiej zlecić komuś z zewnątrz, kto zna się na swojej pracy i rozumie mechanizm działania grupy, jednocześnie nie będąc związanym z jej członkami. Nie wpływa to więc na osąd i pomaga być nieugiętym wobec cudzych słabości.

Comments are closed.