Po co komu kolorowe zakładki?

Bardzo często robimy notatki, do których potem musimy wrócić, bardzo często w podręczniku czy książce natrafiamy na fragment, który będziemy chcieli wykorzystać i wreszcie potrzebne są nam bardzo często zakładki, które zaznaczają nam dane miejsce w podręczniku lub zeszycie albo notatniku.
Zakładki indeksujące to małe karteczki, przylepiane do danej strony. Są jaskrawe, kolorowe i nigdy się nie odklejają, a znacznie pomagają w pracy i w nauce.

Jak powstały zakładki indeksujące?

W sumie nie tak dawno bo w 1970 roku amerykański chemik wynalazł samoprzylepne karteczki, nazwał je post – in note i miały one służyć do zapisywania notatek. Karteczki od początku były kolorowe i na ich bazie powstały zakładki indeksujące.
Pewien amerykański śpiewak w chórze kościelnym miał dość wciąż wypadających z nut zakładek papierowych, dlatego na bazie wynalazku amerykańskiego chemika, zaproponował by wykorzystując dany klej stworzyć zakładki samoprzylepne.
Dzisiaj zarówno samoprzylepne karteczki do notatek jak i zakładki indeksujące stały się bardzo popularne i wykorzystywane w wielu miejscach.

Popularne w wielu miejscach

Pisząc, ucząc się czy pracując trudno jest wyobrazić sobie życie bez zakładek indeksujących. Ułatwiają one znacznie życie i powodują, że o wiele łatwiej jest znaleźć dany cytat lub odnaleźć wcześniej wygenerowaną notatkę albo potrzebną informację. Zakładki potrzebne są dzisiaj wszystkim aktywnym ludziom.

Comments are closed.