Zastosowanie gilotyny do papieru w pracy biurowej

W biurze używa się wielu narzędzi i przyborów usprawniających pracę. Niektóre nie różnią się znacznie od tych, które stosowane są np. przez uczniów, ale są też rozwiązania raczej rzadko obecne w domu. Jednym z nich jest gilotyna do papieru.

Do czego służy gilotyna?

Gilotyna biurowa to funkcjonalny przyrząd do równego cięcia papieru, przeważnie w większych ilościach na raz. Urządzenie wyposażone jest w element tnący, który z łatwością przecina papier we wskazanym miejscu. Do gilotyny biurowej można włożyć określoną ilość kartek, a te po włożeniu przytrzymywane są w wybranej pozycji przez uchwyt. Niektóre z narzędzi mają konkretny rozmiar, np. tną jedynie A4, inne natomiast dysponują możliwością regulacji. Dużo zależy od tego, czy w biurze jest to urządzenie raczej niezbędne na co dzień, czy też używa się go raczej sporadycznie. W tym drugim przypadku można poprzestać na najpopularniejszym formacie.

gilotyna do cięcia papieru

Przydatna gilotyna

Częste korzystanie z gilotyny do papieru obserwuje się w biurach, które generują duże ilości dokumentów. Może być to dokumentacja ozdobna lub okazjonalna. Przykładem są chociażby sekretariaty w szkołach – tam używa się gilotyn do przycinania brzegów ozdobnych folderów, zaproszeń, czasami druków świadectw, o różnych formatach. W takich placówkach zakup gilotyny do cięcia papieru związany jest przeważnie z wyborem urządzenia wyposażonego w regulację. Niekiedy jest to jeszcze starszy, ale prosty i zarazem bardzo dobry rodzaj tego narzędzia – niewielka skrzynka z ramieniem tnącym lub samo ramię z chwytakami. Ten typ nie należy jednak do najbardziej bezpiecznych.

Comments are closed.