Jak działa shaker do drinków?

Głównym zadaniem shakera do drinków jest oczywiście dokładne schłodzenie oraz wymieszanie ze sobą wszystkich składników. Bez pomocy profesjonalnego shakera bardzo trudno będzie osiągnąć satysfakcjonujący efekt. Akcesoria barmańskie coraz częściej wykorzystywane są także w domu zwłaszcza, że można użyć je nie tylko do przygotowania pysznych drinków. Za pomocą shakera można przygotować na przykład niesamowite smoothie albo ciasto naleśnikowe.

Dwuczęściowe shakery?

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszy się dwuczęściowy shaker do drinków, który składa się najczęściej z dużego kubka wykonanego ze stali nierdzewnej oraz szklanicy, która z kolei wykonana jest z grubego szkła. Mechanizm działania shakerów dwuczęściowych jest bardzo prosty. Wystarczy włożyć do shakera wszystkie niezbędne składniki i po dociśnięciu szklanicy należy energicznie nim potrząsnąć. Aby otworzyć dwuczęściowy shaker do koktajli należy dynamicznie uderzyć w łączenie pomiędzy szklanicą a samym kubkiem. Aby sprawnie posługiwać się bostońskim shakerem niezbędne jest także dokupienie sitka barmańskiego, którego głównym zadaniem jest przede wszystkim przefiltrowanie lodu, kawałków owoców oraz ziół.

Trzyczęściowy shaker do drinków – czym się charakteryzuje?

Wielu renomowanych producentów oferuje także trzyczęściowe shakery do drinków, które są najlepszym wyborem dla początkujących barmanów. Modele tego typu składają się z głównej części, przykrywki z sitkiem oraz specjalnego korka, który zakrywa przykrywkę. Trzyczęściowy shaker barmański jest bardzo wygodny w użytkowaniu, dlatego też tak wiele osób decyduje się na jego zakup. Przygotowanie drinka przy pomocy tego typu shakera jest bardzo proste. Po wrzuceniu do pojemnika wszystkich składników należy zamknąć pokrywkę z korkiem i porządnie nim potrząsnąć. Po wyciągnięciu korka należy przelać drink do szklaneczki. Oryginalny shaker do koktajli tego typu może okazać się doskonałym pomysłem na udany prezent.

Comments are closed.