Czym cechuje się certyfikat Well?

Okazuje się, że certyfikat Well interesuje coraz więcej firm i odbiorców prywatnych. To specjalny system, jaki służy do projektowania i oceny budynków, który został opracowany przez IWBI – International Well Biuilding Institute. Czym odznacza się to pojęcie? W jakich wnętrzach stosowany jest certyfikat? O czym warto pamiętać? Jakie zalety ma system certyfikacji Well-Fitwell?

Certyfikat Well-Fitwell

Warto zauważyć, że jest to pierwszy na świecie system certyfikacji, jaki ma za zadanie skupiać się na wygodzie, zdrowiu i dobrostanie użytkowników danych budynków. Gdzie najczęściej stosujemy taką opcję? Zazwyczaj w szkołach, biurach, urzędach, budynkach mieszkalnych, hotelach, restauracjach, szpitalach, czy też galeriach handlowych.

Nie zapominajmy o tym, że aż 90% czasu spędzamy w pomieszczeniach. Z tego względu system Well skupia się na takich projektowych rozwiązaniach, jakie poprawią jakość snu, kondycję, nastrój i wydajność użytkowników. Zadowolony pracownik z pewnością da z siebie więcej i wpłynie na zyski organizacji. W skład zespołu zarządzającego projektowaniem wchodzą specjaliści Well i Fitwell.

Jakie zalety daje certyfikat Well?

Dostępny certyfikat Well-Fitwell pozwala stworzyć zdrową i produktywną przestrzeń w budynkach, co przekłada się na dobre samopoczucie użytkowników. Nowoczesne firmy pragną zadbać o komfort fizyczny i psychiczny pracowników, gdyż doskonale wiedzą, że jest to opłacalne ekonomicznie.

Wydatki korporacyjne w sporym stopniu dotyczą wynagrodzenia i benefitów dla pracowników, dlatego zwrot z inwestycji w zdrowie pracowników jest na wagę złota. W takim wnętrzu użytkownicy rzadziej chorują i są bardziej produktywni. Nic więc dziwnego, że certyfikat Well interesuje coraz więcej firm. Szerokie zastosowanie daje wiele nowych możliwości.

Komfortowe budynki przekładają się na komfort fizyczny i psychiczny osób, które w nich przebywają. Z tym związane są certyfikaty Well-Fitwell.

Comments are closed.