Koszty inwestycyjne zielonych domów

Na polskim rynku coraz większa popularnością cieszą się inwestycje określane mianem „Zielony Dom”. Zielone Domy to inwestycje mieszkaniowe, zarówno wielorodzinne jak i budowane przez indywidualnych inwestorów w segmencie budownictwa jednorodzinnego. Koszty inwestycyjne takiej infrastruktury budowlanej wymagają efektywności energetycznej, komfortu użytkowników i poszanowania środowiska.

Zielony dom to narzędzie, które określa oddziaływanie inwestycji również na środowisko i użytkowników. Koszty inwestycyjne realizacji budowy określane są już na wstępnym etapie budowy, gdy pod uwagę bierze się nie tylko sam proces budowy ale również teren pod budowę czy przygotowanie projektu. 

Koszty inwestycyjne w szacunkach

W ramach szacowania kosztów inwestycji banki oferują kredyty hipoteczne na preferencyjnych warunkach na zakup domów lub mieszkań z certyfikatem. Posiadanie certyfikatu daje gwarancję kredytu o obniżonej marży, przez co koszty inwestycji są niższe. Budynki i mieszkania z certyfikatem są gwarancja standardu wykonania i przemyślanego planowania.

Koszty inwestycyjne https://jw-a.pl/lca/ co do zasady zbliżone, dają efektywność energetyczną a w konsekwencji niższe koszty codziennej eksploatacji. A co za tym idzie długofalowy wpływ budynków na środowisko. Oszczędzają nie tylko energię, ale i wodę. 

Zielony dom – koszt inwestycyjny

Zielony dom to promowanie budownictwa zrównoważonego, efektywnego energetycznie, z wysoką jakością powietrza wewnętrznego. Koszty inwestycyjne przy odpowiednim planowaniu nie przekraczają budowy standardowej nieruchomości, a gwarantują wiele benefitów obecnych na polskim rynku.

Od jakości życia, poprzez wpływ na środowisko czy w konsekwencji ograniczenie wydatków związanych z budową lub zakupem mieszkania czy domu. Otrzymanie stosownych certyfikatów dotyczy wyłącznie nowo budowanych inwestycji mieszkaniowych, zarówno wielorodzinnych jak i jednorodzinnych. 

Comments are closed.